+420 605 554 554
info@roubenky-horniudoli.cz

Polské pohraničí

Głuchołazy

Vznik Glucholaz je nerozlučně spojen se zlatem. Důležitým zdrojem příjmů bylo také pivovarnictví. Glucholazské náměstí patří k největším ve Slezsku. Historickou zajímavostí je Věž horní brány a zbytky středověkých městských hradeb a Kostel sv. Františka. V roce 1864 přišel ze Zlatých Hor do Glucholaz sládek A. Nitsche, který založil nejznámější pivovar Bergkeller. Přírodní rezervace Las Bukowy byla zřízena z přírodovědných a krajinných důvodů pro ochranu velmi hodnotného bukového lesního porostu. 


Délka trasy autem z Horního Údolí: 13 km
celkový čas: 00:20 hod.

Jarnołtówek

Nejvýznamější památkou v Jarnoltowku je barokní Kostel sv. Bartoloměje ze 14. století. Protipovodňová ochranná hráz, která pochází z roku 1909. Díky rekontsrukci přehrada zmírnila i záplavovou vlnu roku 1997, kdy voda dosahovala skoro okraje. Lesní koupaliště Pokrzywna bylo postaveno ve třicátých letech dvacátého století jako rekreační zařízení. Vodní plocha vytváří umělé jezero o rozměrech asi 200 x 80 metrů s písečnými plážemi a veslařskými čluny. Ocelový most přes vodní plochu je jedno z největších atrakcí.


Délka trasy autem z Horního Údolí: 14 km
celkový čas: 00:23 hod.

Nysa

Polská Nysa je jedním z nejstarších a nejnavštěvovanějších měst ve Slezsku, které je také nazýváno Slezký Řím. Leží přibližně 20 km na sever od hraničního přechodu ve Zlatých horách. Padesáti tisícové město Nysa, které se rozkládá v Opolském vejvodství, je plné zajímavých historických staveb a vojenských pevností, jež jsou jednoznačně převažujícím symbolem, které nás pozvolna vrací do atmosféry let minulých. Zachovaných je zhruba šedesát procent těchto pevnostních objektů a část z nich je opravena a zpřístupněna turistům. Nejnavštěvovanější vojenskou památkou je Bašta svaté Hedvikypřímo v centru města, dále Fort II a Vodní fort.

V Nyse najdeme i sakrální stavby. Na centrálním náměstí - rynku - stojí monumentální gotická Bazilika svatého Jakuba a Anežky z počátku 15. století. Její střecha je jednou nejstrmějších v Evropě s povrchem čtyř tisíc metrů čtverečných a ve zvonici v sousedství naleznete pokladnici svatého Jakuba nejcennějšími sakrálními předměty. Mezi další památky patří biskupský palác či Jezuitské kolegium CarolinumJsou zde k vidění i další kostely, například jezuitská budova Nanebevzetí Panny Marie, či Petra a Pavla. Nejen vojenství a náboženství pojí polskou Nysu s českou Olomoucí. Tak jako v Olomouci, i zde v Nyse najdeme mnoho krásných kašen, tou nejznámější je Tritónova fontána.


Délka trasy autem z Horního Údolí: 30 km
celkový čas: 00:45 hod.

Jezero Nyské a Otmuchowské

Najdete zde ideální podmínky pro rekreaci u vody, jachting, sportovní rybaření a provozování vodních sportů. Okolí jezer není hustě zalesněné, jeho atraktivitu však zvyšuje krásná krajina, příznivé klimatické podmínky a sousedství Nysy a Paczkowa, měst se zajímavou historií a množstvím historických památek. Okolí Otmuchovského jezera, turisticky dobře vybavenou oblast, si oblíbili sportovní rybáři, kteří zde loví cejny, candáty, štiky, okouny, úhoře, kapry, karase. Nyské jezero s romantickými výhledy na Jeseníky a Zlatohorskou pahorkatinu, s členitými břehy, čistou vodou a dobře rozvinutými turistickými službami. Nádrže představují lokality pro odpočinek a shromažďovaní tažného vodního a bahenního ptactva.


Délka trasy autem z Horního Údolí: 33 km
celkový čas: 00:51 hod.

Zdroj: www.visitopolskie.pl


Novinky

Venkovní koupací sudy

Milí hosté, v ceně ubytování nabízíme 2 venkovní koupací sudy. Můžete se zrelaxovat za každého počasí, a to jak v létě, tak i v zimě. Stačí jen dát dopředu vědět, abychom Vám sud mohli připravit.

Aktuality | 14. 01. 2021

NOVINKA! Projížďky na koních

Vážení hosté, připravili jsme pro Vás novinku pro aktivní trávení volného času! Od teď si můžete objednat projížďku na koních v malebném okolí Roubenek. Můžete se projet do lesa, nad řeku, na Zlatokopecký skanzen a další trasy v našem Údolí. Projížďky jsou vhodné, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jezdce a milovníky koní. V případě zájmu volejte na +420 605 554 554. Vřele doporučujeme :)

Aktuality | 09. 11. 2020

Všechny aktuality

Guestbook

Všechny příspěvky